אוכל לכלבים

כשאנו מתפנים לבחור את המזון לכלב שלנו חשוב לקחת בחשבון מספר גורמים, בין אם מדובר על גילו של הכלב, גזע הכלב ואם קיימות רגישויות שונות שלו לסוג מסוים של מזון או מרכיבים בו.

גילו של הכלב

גילו של הכלב משמעותי בכל הנוגע לבחירת המזון. גור כלבים יהיה זקוק למרכיבים שונים במזון שלו לעומת כלב מבוגר יותר. בחנויות בעלי חיים תוכלו להבחין בהבדלים בין מזון המיועד לגורים לזה של כלבים בוגרים יותר.

גורי כלבים מתחילים להיגמל מחלב אמם בגיל מוקדם של שלושה שבועות, כשהגמילה מסתיימת לגמרי עד גיל חודשיים. לאחר גמילת הגורים ניתן להתחיל לחפש אוכל מומלץ לכלבים ולהאכיל אותם מידי יום

בחנויות בעלי החיים תוכלו למצוא מזון המיועד אך ורק לגורי כלבים, כשבתוכו אף תת קטגוריות המבחינות בין הגדלים השונים של הגורים. ניתן להעריך באופן גס את תקופתו של הכלב כגור במשך שנה וחצי וזאת בהתאם לגזע שלו .

במקרים של כלבים מבוגרים קיים מזון המותאם להם ובו ערכים שיכולו לשמר ולשמור על מפרקיו וימנעו שחיקה שלהם שאמורה לקרות בשלב הזקנה. בנוסף לכך, חשוב לדאוג בשלב זה למזון שימנע השמנה שלרוב חלה אצל כלבים מבוגרים שהופכים לפחות פעלתניים.

גזע הכלב

לכל גזע של כלב צריכים תזונתיים שונים. גזעים רחבים וגבוהים יזדקקו, למשל, למזון שיאפשר לעצמותיהם להתחזק למול העובדה שעצמות אלו גדלות בקצב מהיר לעומת גזעים אחרים.

כלבה בזמן היריון

חשוב שנקבות בזמן הריונן יזכו לצד המזון שלהן למספר תוספים. מעבר לכך, עוד בתחילת ההיריון מומלץ להגיע אל הווטרינר על מנת לבחון מקרוב איזה מזון לתת לכלבה, כשלא פעם יהיה הצורך להחליף את מזונה היבש היומיומי עם מזון בעל ערכים תזונתיים גבוהים יותר.

חלבון במזון

החלבון מהווה מרכיב משמעותי וחשוב במזון לכלבים. החלבון בונה את השריר ובמזון המותאם לגורים נמצא אחוזי חלבון גבוהים יותר לעומת מזון לכלבים מבוגרים. על כן אחוזי החלבון משתנים לרוב בהתאם לגיל הכלב.

במזון לכלב בוגר נמצא לרוב אחוז חלבון הנע בין 24% ל-28% כשבמזונות המותאמים לגורים יהיה אחוז החלבון לרוב כ-30%. אצל כלבים מבוגרים ממש אחוז החלבון ירד ל-22% וזאת למול כך שגילו המאוחר מביא להפחתת פעילות הכלב והצורך בפיתוח שריריו.

שומן במזון

המרכיב השומני במזון לכלבים תורם לתפקוד הכללי של הכלב ובשמירה על פרוותו. במזון איכותי אחוז השומן יהיה 12% עבור כלבים בוגרים ו-20% שומן במזון לגורים. אלו נחשבים לפעילים יותר וצורכים יותר קלוריות.

מה חשוב לזכור תמיד?

חשוב לזכור תמיד שבחירת המזון לכלב שלנו מהווה תהליך של ניסוי וטעיה. תהליך, שלא פעם, יכול להיות מאתגר וקשה בו הכלב יסרב בתוקף לטעום מהמזון החדש אותו שילבתם. ההמלצה היא תמיד לרכוש תחילה אריזות מזון קטנות שעלותן נמוכה יותר.