איך להפוך את השימוש ב-WordPress להרבה יותר נוח

אם יש לכם אתר וורדפרס, נשמח לשתף אתכם במספר עצות טובות ושימושיות. אם תיישמו אותן, תוכלו לשפר משמעותית את הביצועים של האתר. אז מאיפה מתחילים ומה צריך לבדוק? המשיכו בקריאה…

ספק אחסון

חשוב מאוד, לבחור מלכתחילה, חברת אחסון שיש עליה המלצות וכזאת המספקת שירות מקצועי ואמין. אם התחלתם עם חבילת אחסון בסיסית, קחו בחשבון שעם הזמן, יכול להיות שתצטרכו לשדרג אותה. אחת הסיבות לשדרוג היא עקב שינוי בתנועת הגולשים הנכנסים לאתר. עליכם להתייעץ עם נציגי החברה ולשדרג לחבילה שתתאים לדרישות הנוכחיות. כך גם ביצועי האתר יהיו הרבה יותר טובים.

גודל התמונות

אם תכניסו תמונות גדולות ששוקלות לא מעט, הרי שתגרמו לאתר לעלות לאט יותר. טיפ מאתנו: כאשר אתם מעלים תמונה לאתר, תדאגו להעלות אותו בגודל שאתם צריכים ולא בגודל הגדול ביותר. אם צריך, ערכו את התמונה באמצעות תוכנת “צייר” והקטינו את ממדיה. יתרה מזאת, השתמשו בכלי tinypng.com ובצעו דחיסה של התמונות וכך תוכלו להוריד משמעותית את גודל התמונות.

תבנית עיצוב

לפני שאתם מתקינים תבנית עיצוב, בדקו את התכונות שיש לתבנית. יש לא מעט תבניות שאינן מותאמות למהירות. אם תבחרו בתבנית שנוצרה על ידי בונה אתרים, היא תתאים לצרכים של האתר שלכם וגם תספק את התמורה הטובה ביותר מבחינת ביצועים. תבנית כזאת שפותחה על ידי בעל מקצוע, לא תטען מידע, סקריפטים וקבצי CSS שאינם נדרשים, אלא תטען את המינימום כך שהאתר שלכם יפעל בצורה תקינה וכמו כן במהירות מצוינת.

תוספים

במערכת וורדפרס, יש תוספים מעולים שחלקם ניתנים בחינם וחלקם בתשלום. אלו תוספים שיכולים לשמור על רמת ביצועים אופטימלית של האתר.

וורדפרס מעודכן

עליכם לשמור על גרסה מעודכנת של תבנית העיצוב וכמו כן עליכם לדאוג שכל התוספים המותקנים יהיו גם כן מעודכנים. אם יש תוספים שאינם בשימוש, העדיפות היא למחוק אותם.

תוסף זיכרון מטמון

אם האתר שלכם מלא בתכנים ובתמונות, עליכם לקחת בחשבון שכל אלה, עשויים להאט את זמן התגובה של השרת. על כן, אם תבחרו להשתמש בתוסף זיכרון מטמון, תוכלו לגשר משמעותית על הפער שנוצר בין זמן תגובת השרת לצד הלקוח.