עולם ההייטק כולל בתוכו המון מקצועות שונים. המקצועות האלה משתנים, ככל שעובר הזמן והטכנולוגיה משתפרת עוד יותר. שימו לב שתפקידים שהיו חמים ומבוקשים בהייטק לפני כמה שנים, לאו דווקא נשארו כאלה. אגב, גם התפקידים המבוקשים עכשיו, בוודאות לא יהיו אלו בעוד כמה שנים.

מה שכן, יש תחומים בהייטק, שכן יישארו רלוונטיים גם בעתיד הקרוב. מהם התפקידים באותם התחומים? המשיכו בקריאה ותגלו.

אבטחת מידע וסייבר

משרות הקשורות לאבטחת מידע וסייבר מהוות חלק גדול ומשמעותי ממשרות הדרושים להייטק. מדוע? מכיוון שיש כל הזמן צורך בהגנה מפני פריצות של האקרים. אם בעבר חששנו מפריצה לבית שלנו, כיום עלינו לחשוש מפריצה לנתונים שלנו הנמצאים באמצעים אלקטרוניים שונים. מעבר לכך, אם נסתכל בצורה רחבה יותר, נראה שגם ארגונים גדולים מחפשים כל הזמן דרכים לאבטחת הנתונים שיש ברשותם.

BIG DATA

מדובר על תחום שכולו סובב מידע וניהול מאגרי מידע. ניתן לעבוד בתפקידים הקשורים לניתוח מידע, אחסון מידע, גיבויים ופיתוח של מסדי נתונים. מדובר על תחום בהייטק המאופיין ביציבות תעסוקתית וכמו כן במשכורות גבוהות. לא נראה שהתחום הזה הולך להעלם בקרוב.

שיווק דיגיטלי

מדובר על אחד התחומים החמים בשנים האחרונות. שיווק מסוג זה שונה מהשיווק הסטנדרטי. אם פעם היינו מפרסמים בעיתונים או בטלוויזיה, היום עולם הפרסום הפך לדיגיטלי ומתמקד בעיקר ברשתות חברתיות וכמו כן במנועי חיפוש. אפשר להשתלב בתפקידים כמו, קידום אתרים, ניהול קמפיינים, ניהול דפים ברשתות חברתיות ועוד.

פיתוח תוכנה

אין ספק שאחד מהמקצועות החמים ביותר בתחום ההייטק הוא פיתוח תוכנה. מדובר על תחום רחב יחסית, שעיקרו הוא פיתוח תוכנות או אפליקציות בשפות תכנות שונות. למעשה התחום הזה מתחלק לשניים – פיתוח מאחורי הקלעים כלומר פיתוח צד שרת ופיתוח ממשק ללקוח הקצה כלומר פיתוח צד לקוח. התחום הזה מתאים במיוחד למי שיש לו חשיבה לוגית וכמו כן למי שאוהב לכתוב קוד ולתכנת.

רובוטיקה

תחום שתופס תאוצה בשנים האחרונות וכולל בינה מלאכותית, פיתוח חיישנים ועוד. אפשר להשתלב בתפקידים הקשורים לפיתוח של אלגוריתמים וכמו כן לתחומים הקשורים ל- Machine Learning. מדובר על תחום מרתק ומי שיעבוד בו, סביר להניח שייהנה מאוד מהעניין שיהיה לו בתפקידים הקשורים לרובוטיקה.